Sıkça Sorulan Sorular

 1. Akademi ile Kurs arasındaki fark nedir?

Akademide sadece ders saatlerinde değil, her zaman çalışmaya gelebilirsiniz, eğitmenleriniz ile görüşebilir, çalışma imkanı yakalayabilirsiniz. Usta-Çırak ilişkisi esas alınır ve devam eden projelere katılma imkanınız olur. Öğrencilerimizin sadece portfolyosu olmaz; aynı zamanda iş bitirmesi olur.

 1. Eğitim süreleri neden uzun?

Aslında eğitim süreleri uzun değil, fayda alınabilecek optimum süre hesaplanmıştır. Hatta bazı eğitimler öğrencilerin durumuna göre daha da uzayabiliyor ve bunun için öğrenci ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmıyor. Ne zaman hazırsa o zaman eğitimi tamamlanmış oluyor.

Kısa süreli eğitimlerin sebebi, başlangıç seviye, ileri seviye diye eğitimi bölmelerinden kaynaklanmaktadır, bu da öğrenci için hem fazla külfet olmakta, hem de eğitimlerini tamamlamadan ve anlamadan mezun oldukları için sektörde yer edinememelerini sağlamaktadır.

 1. İş garantisi veriyor musunuz?

Burada sorumluluk aslında eğitimi alan kişidedir. Eğer siz eğitim saatleri dışında da kendinizi geliştirmeye adarsanız, Biz sizin çalışmalarınızı anlaşmalı olduğumuz yerlerle paylaşıyoruz. Bu minvalde önce Türkiye’nin en iyi çizgi film kanalları, animasyon stüdyoları ve oyun firmalarında ücretli staj imkanı doğuyor. Staj esnasında da çok çalışıp başarınızı devam ettirirseniz talep ettiğiniz işe ulaşmış oluyorsunuz.

 1. Bana uygun eğitim programını nasıl seçmeliyim?

Çizgi film, animasyon, oyun gibi takım çalışması gerektiren işlerde, katılımcılar öncelikle bu takımın hangi parçası olacağına karar vermelidir. Akademi bu yüzden önce eğitimi alacak öğrenci ile birlikte kariyer planlaması yapmaktadır. Öğrenci aslında ne yapmak istiyor, istediği alan ile ilgili sektörün durumu nedir, nerelerde iş imkanı vardır, kendini nasıl geliştirmelidir gibi... Daha sonra eğitmenleri ile birlikte hangi programın öğrenci için uygun olduğu planlanır.

 1. Aldığım eğitim işime yarayacak mı?

Akademinin en önemli özelliklerinden biri de, sektörde çalışan kişiler ile atölye çalışmalarının yapılmasıdır. Bunun iki önemli özelliği vardır. Birincisi, öğrenciler sektörde işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenir, ikincisi sektördeki kişiler ile bir iş ağı kurabilir. Akademinin amaçlarından bir tanesi de sektördeki uzmanlar ile bu sektöre yeni girecek kişilerin bir araya gelmeleridir.

 1. Ödeme seçenekleri nelerdir?

Akademide öğrencilerin durumlarına göre birçok ödeme seçeneği bulunur.

 1. Nakit ödemelerde %20 indirim seçeneği
 2. Erken kayıtta %10 indirim seçeneği
 3. Kredi kartına 4-12 taksit seçeneği
 4. Kredi kartsız, kefilsiz, vade farksız 12 taksit seçeneği
 5. TEB, GBSA öğrencilerine özel aylık %1,39 faiz oranıyla, 3 ay ödemesiz 48 Aya Kadar Taksitli Eğitim Kredisi imkanı sunuyor.
 6. Çalışarak ödeme seçeneği

 

 1. Çalışarak Ödemek Nedir?

Buradaki amaç, yetenekli kişilerin eğitim hayatlarını desteklemektir. Öğrenci kendi imkanları ile kendini geliştirmiş ve daha ileri gitmek istiyorsa, Bu öğrenciler akademi bünyesinde çalışarak, kendi eğitim ücretlerini ödemiş olurlar.

Bu durumda olan öğrencilerin ik@gbsa.com.tr adresine çalışmalarını göndermeleri ve hangi sektörde çalışmak istediğini anlatan bir mektubu da eklemeleri gerekir.